ثبت نامراهنما

داده های انجمن

آگهی تبلیغاتی

 

 

 

 

 

 

 

 

ورود کاربران

ایمیل
رمز عبور
عضویت
یادآوری رمز عبور

قراردادهای پیمانکاری دست دوم حقیقی مشمول مالیات مقطوع 10 درصد حقوق نمی‌شوند

تعداد بازدید: 1275 کد خبر ۴۲۰
تاریخ خبر : ۱۳۹۹/۰۲/۱۰

قراردادهای پیمانکاری دست دوم حقیقی مشمول مالیات مقطوع 10 درصد حقوق نمی‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی انجمن اتوماسیون صنعتی به نقل از پایگاه خبری اتاق ایران ، با پیگیری‌های دبیرخانه کمیته ماده 12 اعلام شد: 


قراردادهای پیمانکاری دست دوم حقیقی مشمول مالیات مقطوع 10 درصد حقوق نمی‌شوند.

 


بر اساس پیگیری‌های دبیرخانه کمیته ماده قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، مالیات مقطوع 10 درصد حقوق به قراردادهای پیمانکاری دست دوم حقیقی تعلق نمی‌گیرد.

 

با پیگیری دبیرخانه کمیته ماده 12 قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور و بر اساس قانون، کارفرمایان و پیمانکاران اصلی در قراردادهای پیمانکاری دست دوم حقیقی ملزم به پرداخت مالیات مقطوع 10 درصد حقوق نیستند.

 

با توجه به بروز مشکلاتی ناشی از نحوه اجرای تبصره (1) ماده (86) قانون مالیات های مستقیم مصوب 1394 و اصلاحی 1396 توسط ادارات امور مالیاتی و مطالبه مالیات مقطوع 10 درصد حقوق از پیمانکاران اصلی در قراردادهای پیمانکاری دست دوم حقیقی، کارگروه تخصصی کمیته ماده 12، موضوع را بررسی کرد و مقرر شد سازمان امور مالیاتی تفسیر و تصریح خود را از تبصره 1 ماده 86 قانون مالیات های مستقیم اعلام کند.

 

در ادامه سازمان امور مالیاتی طی نامه ای و در پاسخ به کمیته ماده 12 اعلام کرد: با توجه به اینکه تبصره (1) ماده (86) قانون مالیات های مستقیم پرداخت‌هایی که از طرف غیر پرداخت کننده اصلی حقوق به اشخاص حقیقی را مورد توجه قرار داده، دامنه شمول آن تنها مربوط به پرداخت‌هایی است که مشمول فصل مالیات بر درآمد حقوق بوده و از سوی سایر پرداخت کنندگان (غیر پرداخت کننده اصلی حقوق) انجام می پذیرد؛ بنابراین بدیهی است ادارات امورمالیاتی در رسیدگی‌های خود باید شرایط اعمال مقررات مذکور را مدنظر قرار داده و از تسری مقررات یادشده به پرداخت‌های مشمول فصل مالیات بر درآمد مشاغل اجتناب کنند. با این وجود در صورت ارائه اسناد و مدارک مربوط به عدم رعایت مفاد تبصره مورد اشاره، مراتب از سوی ادارات مالیاتی ذی‌ربط بررسی و پیگیری خواهد شد.

 

طبق مکاتبات انجام شده کارفرمایان در قرارداد با پیمانکاران دست دوم، مشمول این تبصره قانون مالیات‌های مستقیم نمی‌شوند.

ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی

ماهنامه تخصصی

حامیان

آگهی تبلیغاتی

  • افراد آنلاین : ۴
  • تعداد بازدید امروز : ۲۶۹
  • تعداد بازدید کل : ۵,۷۶۲,۲۰۶