ثبت نامراهنما

  • خرید و فروش
  • مصوبات

داده های انجمن

ورود کاربران

ایمیل
رمز عبور
عضویت
یادآوری رمز عبور

دریافت مالیات از قرارگاه‌ها و آستان‌های مقدس

تعداد بازدید: 1430 کد خبر ۲۲۷
تاریخ خبر : ۱۳۹۴/۱۱/۲۶

نوبخت از جزئیات برنامه ششم خبر داد

دریافت مالیات از قرارگاه‌ها و آستان‌های مقدس

شرق: موج نابسامانی اقتصادی در نهایت دامان حقوق‌بگیران دولت را گرفت. نخستین كسانی كه از كسری درآمد نفتی دولت آسیب دیده‌اند، بازنشستگان بودند كه پرداخت حقوق به آنها به معضلی برای كشور بدل شده است؛ در این راستا در نهمین جلسه هیأت نمایندگان اتاق ایران، سخنگوی دولت خبر از ورشكستگی صندوق بازنشستگی كشوری داد. او همچنین دریافت مالیات از آستان‌های مقدس و قرارگاه‌ها را در برنامه ششم توسعه در دستور كار خواند. رئیس اتاق ایران نیز در این نشست با هشدار نسبت به وضعیت بیكاری در كشور، در اظهارنظری گفت باید خوره بیكاری را با جذب سرمایه از كشور دور كنیم.
صندوق بازنشستگی ورشکسته است
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، برنامه ششم توسعه را مسئله محور و متمرکز بر سه موضوع «آب، محیط زیست و صندوق‌های بازنشستگی» دانست و گفت: صندوق بازنشستگی کشوری ورشکسته است؛ بنابراین در برنامه ششم برای آن تصمیم‌گیری شده است. به گزارش خبرگزاری‌ها، محمدباقر نوبخت افزود: این سه مسئله مهم به سمت بحران می‌رود و اگر برای آن فکری اساسی نشود مشکلات زیادی پیش می‌آید. وی گفت: هم‌اکنون دولت حقوق بازنشستگی لشکری و بخشی از کشوری را پرداخت می‌کند. معاون رئیس‌جمهوری افزود: درحال‌حاضر از یک نفر کارمند کسورات بازنشستگی کم و به هفت نفر پرداخت می‌کنیم. در برنامه ششم توسعه، همه کشورها براساس شاخص‌هایی که رقابت‌پذیری آنها مبتنی بر عوامل تولید، بهره‌وری و نوآوری است، دسته‌بندی شده‌اند. در شرایط پسابرجام فقط کشورهایی مانند چین برای همکاری در کنار ما نیستند؛ اگرچه ما قدردان این کشورها هستیم که با ما همکاری داشته‌اند؛ اما تأکیدمان این است که باید در فضای رقابتی با کشورها کار کنیم.
بخش‌نامه رئیس‌جمهور برای دریافت‌نکردن مالیات از بدهکاران بانکی غیر مقصر
نوبخت اظهار کرد: هم‌اکنون بنگاه‌های کشور نیاز به تسهیلات منابع مالی دارند؛ اما منابع بانکی از دو محل قفل شده است که یکی از آنها از سوی افرادی است که وام را دریافت کرده و به دلیل وضعیت اقتصادی کنونی توانایی بازپرداخت ندارند که بر‌این‌اساس رئیس‌جمهور بخش‌نامه‌ای را به تمام استان‌ها ابلاغ کرده که به دلیل شرایط اقتصادی از چنین افرادی که قادر به بازپرداخت وام نیستند، مالیاتی دریافت نشود؛ ضمن اینکه وام جدیدی هم داده شود تا بتوانند بدهی قبلی خود را بپردازند.
اخذ مالیات از آستان‌های مقدس و قرارگاه‌ها
معاون رئیس‌جمهوری گفت: بر‌اساس این برنامه، سهم مالیات باید افزایش یابد و همه دستگاه‌ها، از‌جمله آستان‌های مقدس و قرارگاه‌ها مشمول پرداخت مالیات می‌شوند و قانون این امکان را فراهم کرده است.نوبخت با اشاره به بدهی‌های دولت گفت: اگرچه در دو سال گذشته بدهی دولت به سیستم بانکی افزایش پیدا نکرده است، برای این تعهدات برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا بدهی دولت را تا پایان برنامه به صفر برسانیم.
خوره بیکاری را با جذب سرمایه از کشور برداریم
رئیس اتاق بازرگانی ایران ضمن تأکید بر اینکه باید آب و اشتغال شعار اساسی کشور باشد، گفت: در دولت‌های نهم و دهم افق تولید و اشتغال بی‌رنگ شد و بیکاری مانند خوره‌ای به جان کشور افتاد که ضرورت دارد با جذب سرمایه داخلی و خارجی به عنوان مأموریت اصلی، اشتغال ایجاد کنیم.محسن جلال‌پور گفت: حضور در پای صندوق‌های رأی، توصیه مهم اعضای اتاق به همه است. باید در انتخابات مجلس، نمایندگانی انتخاب شوند که شرایط امروز اقتصاد و جهان را درک کنند و در برنامه مجلس آینده تصمیمات عاقلانه و کارشناسانه اتخاذ کنند. انتخاب چنین نمایندگانی مستلزم حضور یکپارچه مردم در پای صندوق‌های رأی است.جلال‌پور افزود: کشور در دو دوره نهم و دهم دولت، قدرِ‌مطلق فرصت‌های شغلی خود را ثابت نگه داشت و با رکود فراگیر و فقدان سرمایه، افق تولید و اشتغال بی‌رنگ جلوه کرد. بیکاری مانند خوره‌ای به جان کشور افتاده و به بسیاری از مفاسد کاذب دامن زده است.

ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی

ماهنامه تخصصی

حامیان

  • افراد آنلاین : ۳
  • تعداد بازدید امروز : ۲۶۳
  • تعداد بازدید کل : ۲,۴۷۱,۲۶۲