ثبت نامراهنما

  • خرید و فروش
  • مصوبات

داده های انجمن

ورود کاربران

ایمیل
رمز عبور
عضویت
یادآوری رمز عبور

نشست انجمن ها و تشکل های عضو شورای هماهنگی تشکل های مهندسی، فنی، حرفه ای کشور

تعداد بازدید: 1568 کد خبر ۲۲۲
تاریخ خبر : ۱۳۹۴/۱۰/۰۵
نشست انجمن ها و تشکل های عضو شورای هماهنگی تشکل های مهندسی، فنی، حرفه ای کشور

دومین نشست اعضای هیأت مدیره­ی انجمن­ها و تشکل­های عضو شورای هماهنگی تشکل­های مهندسی، فنی، حرفه­ای کشور در روز بیست و چهارم آذر ماه به میزبانی جامعه­ی مهندسان مشاور ایران و در ساختمان مرکزی این جامعه در ولنجک برگزار شد. در این نشست که با موضوع محوری «بخش خصوصی در دوران پسا تحریم» برگزار گردید رؤسا و اعضای هیأت مدیره­ی تشکل­های حاضر به بیان دیدگاه­ها و خواسته­های خود پیرامون دوران پسا تحریم پرداختند.

در ابتدای این مراسم، آقای مهندس هرمزد رامینه، رییس محترم جامعه­ی مهندسان مشاور ایران، پس از خیر مقدم به حاضران، در بیاناتی به شرایط حساس دوره­ی پساتحریم اشاره کرد و به موضوع گرایش کارفرمایان دولتی به همکاری با پیمانکاران خارجی، خارج از ضوابط و قوانین رسمی کشور، به عنوان یکی از آفت­های همیشگی صنعت کشور، که در دوران جدید رنگ و بوی جدی­تری به خود گرفته، اشاره نمود. فساد حاکم بر کشور، که طی سال­های اخیر به شدت به حجم آن افزوده شده است و لزوم توجه جدی مسؤولان کشور به ریشه­کنی این فساد، از دیگر نکات مورد اشاره­ی رییس جامعه­ی مهندسان مشاور ایران در این سخنرانی بود.

رامینه در ادامه ضمن تأکید بر اهمیت نقش بخش خصوصی در اقتصاد دوران پسا تحریم گفت: «امروز همه جا در دستگاه­های دولتی سخن از اهمیت نقش بخش خصوصی و لزوم میدان دادن به تشکل­ها و انجمن­هاست، اما آنچه شاهد آن هستیم چیز دیگری است.»

رییس جامعه­ی مهندسان مشاور، با اشاره به فرآیند تأسیس فدراسیون­ها و کنفدراسیون­ها در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، از تمامی مدیران تشکل­های بخش خصوصی خواست تا به صورت جدی به این فرآیند ورود کنند و از فرصت پدید آمده برای تقویت جایگاه بخش خصوصی واقعی در کشور به نحو مقتضی بهره گیرند.

در ادامه، آقایان مهندس ملکیانی فرد، و مهندس مسگرپور، اعضای هیأت اجرایی شورای هماهنگی، به ارایه­ی آماری از فعالیت­های این شورا و برنامه­های آتی آن پرداختند.

بخش دیگر این نشست به معرفی برخی تشکل­های عضو شورا اختصاص داشت و در همین ارتباط نمایندگان انجمن انبوه سازان مسکن، کانون سراسری پیمانکاران عمرانی، انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران، انجمن بازرسی فنی و آزمایش­های غیرمخرب و انجمن صنفی شرکت­های اتوماسیون صنعتی به ایراد سخنرانی پرداختند.

آقای مهندس حسین فرهادی، عضو هیأت مدیره­ی انجمن صنفی شرکت­های اتوماسیون صنعتی، که به همراه آقایان مهندس شهابی و مهندس ذوالفقاری از اعضای هیأت مدیره و مهندس تیموری دبیر این انجمن در این نشست حضور داشت به نمایندگی از انجمن اتوماسیون، طی بیاناتی به معرفی این انجمن به حاضران پرداخت. فرهادی ضمن اشاره به سابقه­ی فعالیت 21 ساله­ی فعالیت انجمن اتوماسیون، به تشریح نقش و اهمیت اتوماسیون صنعتی در دنیای صنعتی امروز پرداخت. عضو هیأت مدیره­ی انجمن صنفی شرکت­های اتوماسیون صنعتی در بخش دیگری از سخنان خود به توانمندی­های شرکت­های عضو این انجمن و دستاوردهای ارزشمند ایشان در اجرای پروژه­های حیاتی کشور، به ویژه در دوران سخت تحریم اشاره کرد؛ فرهادی در این خصوص گفت: «فناوری­ها و تجهیزات اتوماسیون صنعتی، از جمله مواردی بودند که سنگین­ترین تحریم­ها متوجه این حوزه بود و در شرایط سخت تحریم، شرکت­های اتوماسیونی ایرانی توانستند با تکیه بر توان فنی و مهندسی متخصصان ایرانی، پروژه­های مهم و کلیدی کشور را یکی پس از دیگری با موفقیت به اتمام برسانند.»

فرهادی در ادامه، به نقش و اهمیت فراتشکل­هایی چون شورای هماهنگی تشکل­ها در راستای تحقق اهداف و خواست­های بخش خصوصی اشاره کرد و در این ارتباط اظهار داشت: «شورای هماهنگی تشکل­های مهندسی، فنی، حرفه­ای کشور، بستر مناسبی را برای همفکری و هم افزایی میان تشکل­ها و انجمن­های صنعت احداث فراهم کرده و تشکل­های عضو این شورا باید به حفظ و تقویت این فراتشکل توجه ویژه­ای داشته باشند.»

این نشست با ضیافت شام، در سالن پذیرایی ساختمان مرکزی انجمن مهندسان مشاور ایران پایان یافت.

ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی

ماهنامه تخصصی

حامیان

  • افراد آنلاین : ۴
  • تعداد بازدید امروز : ۲۶۹
  • تعداد بازدید کل : ۲,۴۷۱,۲۶۸